Кількість
|
Вартість
|
||
|
У цьому випуску: Більше для душі – Ескізи в часі – Мистецтво цифрового архівування – Спільна проблема… – Твір розмови – Цикл обіцянок – З туману – Любіть свої безладні мрії – Проти нього – Спостереження за штормом для м’яких людей
Іноді слово чи висловлювання стають настільки частиною повсякденної мови, що їхнє походження, значення чи наміри сприймаються як прочитані. Нема про що думати, не кажучи вже про те, щоб сумніватися, оскільки всі з цим налаштовані. Але як щодо контексту? Давайте поговоримо про це, або, радше, давайте поговоримо про «добре говорити», це знайоме спостереження, яке так часто виникає в невимушеній розмові. Чи завжди це добре? У кожній ситуації? Чи може це залежати від того, хто говорить – і хто слухає – а також від того, що, де, коли і як?
Розмова, безсумнівно, є одним із найдешевших і найдоступніших способів обговорення проблеми, будь то робота, сім’я, особистий добробут чи ширша політична чи екологічна проблема. Спілкування з другом, членом сім’ї чи колегою може допомогти розв’язати те, що здавалося неможливою дилемою, або підтримати, щоб пережити важкий час.
Але це не означає, що це обов’язково просто. Деяким потрібен час, щоб знайти ту людину, якій вони щиро довіряють, або простір, у якому вони почуваються достатньо безпечно, щоб відкритися. Для інших це просто не їхня справа. Не всі хочуть – або мають – постійно публічно розповідати про своє приватне життя.
Знати, скільки ділитися – і як часто – також не є однозначним. Іноді це метод проб і помилок. І важливо усвідомлювати, що не кожен має здатність слухати, чути, залишатися неупередженим, допомагати. Тим, хто також може потребувати підтримки та простору, а також стратегії для встановлення меж. Слухання, як і розмова, не без ускладнень.
Добре говорити. У контексті обізнаності, доброзичливості, взаємної поваги та розуміння це більше ніж це, це чудово.
Ілюстрація обкладинки: Меггі Стівенсон